Ace Combat 6

Rozpocznę z wysokiego C, bowiem od numeru 1 w moim prywatnym rankingu trailerów. Seria Ace Combat jest doskonale znana wszystkim miłośnikom symulatorów lotu, ja natomiast po raz pierwszy miałem z nią styczność dopiero przy okazji części szóstej. Była to głównie zasługa doskonałego trailera, który stał się dla mnie bodźcem do zakupu gry. Filmowy charakter, sceny zaczerpnięte prosto z gry oraz przede wszystkim wspaniała muzyka – jestem niezwykle wdzięczny Japończykom z Project Aces za te dwie minuty magii. Co więcej, sama gra także okazała się znakomita, a ścieżka dźwiękowa z różnych odsłon serii często wylewa się z moich głośników. Gorąco polecam.

Star Wars: The Old Republic

Grudzień to miesiąc, w którym Moc jest silna także i tego roku. Jako że gwiezdnowojenne tematy są na czasie, nie mogło zabraknąć trailera osadzonego właśnie w tym uniwersum. Wybór padł na Star Wars: The Old Republic, będącego próbą odebrania części MMORPGowego tortu Blizzardowi i jego World of Warcraft. Kilkuminutowy zwiastun zapewnia wszystko, o czym mógłby marzyć każdy fan Gwiezdnych Wojen. Największe wrażenie robi oczywiście epicki pojedynek na miecze świetlne między Jedi a Sithami, a moment, w którym zapalają się czerwone miecze, jest po prostu genialny. Gra niestety nie trzymała poziomu zwiastuna, zbierając raczej mieszane oceny zarówno wśród graczy, jak i prasy branżowej.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Deus Ex – gra legenda, której znakami rozpoznawczymi był doskonały i nowatorski gameplay, połączony z filozoficznymi przemyśleniami nad naturą człowieka oraz potencjalnym rozwojem biotechnologii. I tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć już w 2000 roku. 11 lat później dostaliśmy natomiast reboot serii w postaci Deus Ex: Bunt Ludzkości, którego zapowiedzią był świetny trailer prezentujący nam głównego bohatera gry – Adama Jensena. Wylewający się z ekranu cyberpunkowy klimat, filmowe ujęcia oraz zabójcza skuteczność Jensena – ten zwiastun potrafi zapaść w pamięci na długo.